WYCIECZKA DO OLSZTYNA

W dniu 21 maja 2015 roku klasy: I a i I b wyruszyły do Olsztyna. Plan wycieczki obejmował: Teatr Lalek, projekcję filmu w Planetarium, Muzeum Przyrody oraz oczywiście McDonald’s.
       Podróż rozpoczęła się z małym opóźnieniem o godzinie 7.10. Na czas dotarliśmy do Teatru Lalek, gdzie oglądaliśmy przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu”. Widowisko teatralne wzbudzało u niektórych dzieci wyjątkowo duże emocje (niektórzy bali się, bowiem efekty dźwiękowe przypominające m.in. burzę były bardzo realne). Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej, którą poprowadziła aktorka tegoż teatru. Pokazała nam między innymi różne rodzaje rekwizytów stosowanych w teatrze. W szczególności zachwyciły nas marionetki,  jawajki, pacynki, maski. Już wiemy kim jest oświetleniowiec i akustyk. Mieliśmy okazję zobaczyć również pracownię plastyczną, gdzie od projektu do realizacji powstają lalki, ich ubrania i inne rekwizyty. Przypomnieliśmy sobie dobrze nam już znany teatr cieni.
       Po lekcji teatralnej udaliśmy się do Planetarium. Tam oglądaliśmy seans filmowy „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Tu niektórzy z nas myśleli, że fotele się ruszają, a świat wiruje wokół nas. Było naprawdę ciekawie.
       Dalej ruszyliśmy do Muzeum Przyrody. Tu rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna klasa uczestniczyła w lekcji pt. „Dlaczego ptaki latają”, a druga „Od przylotu do odlotu, czyli wszystko o bocianach”. Po niej mieliśmy krótki test, który sprawdzał, czy uważnie słuchaliśmy informacji przekazywanej nam przez przewodnika muzeum. Oglądaliśmy też ciekawe wystawy zwierząt Mazur. Tutaj również zaopatrzyliśmy się w pamiątki.
       Po tak napiętym i wyczerpującym programie wycieczki, zasłużyliśmy na posiłek w McDonald’s. Dostaliśmy zestaw dziecięcy z zabawką.
       Najedzeni i zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niecierpliwie wyglądaliśmy na swoich rodziców, by opowiedzieć im wszystko ze szczegółami. Ciekawe, dokąd pojedziemy następnym razem?