Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


W KRAINIE MATEMATYKI

       W dniu 28 maja 2015 roku uczniowie: Ala Kasiak z klasy I a i Jaś Brykała z klasy I b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym „W krainie matematyki”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Ciechanowie. W związku z tym, że była to dziesiąta edycja tego konkursu, to jego organizatorki postanowiły, że tym razem będzie więcej zabawy matematycznej niż w ubiegłych latach. 
       Na początku zaprezentowano krótką historię konkursu. Uczniowie SP nr 7 przygotowali inscenizację teatralną o „Kopciuszku”, która była I etapem do wykonania zadań. Potem przydzielono każdej szkolnej drużynie osobną mapę do wykonywania dalszych poleceń. Uczniowie musieli pobiegać z opiekunami trochę po szkole w poszukiwaniu kolejnych punktów zadaniowych. Było ich pięć, każdy zlokalizowany w innym miejscu szkoły. Za poprawnie wykonane zadanie drużyna otrzymywała jeden fragment puzzla. Kiedy zostały już zebrane wszystkie, dzieci wróciły do punktu startowego. Tutaj musiały ułożyć obrazek. 
       Okazało się, że wyjątkowo w tym roku nikt nie zdobył punktowanego miejsca, ale za to wszystkie szkoły otrzymały nagrody. Były nimi oczywiście dyplomy i statuetki. Każda szkoła wylosowała też indywidualne nagrody. Ala i Jaś uzyskali bilet wstępu do „Kreatywki”.
       Na koniec poczęstowano wszystkich jubileuszowym tortem.

 ------------------------------------------------


------------------------------------------------
KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu


Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl