POTYCZKI MATEMATYCZNE

8 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas drugich. W potyczkach matematycznych wzięli udział reprezentanci wszystkich ciechanowskich szkół podstawowych. Zadania konkursowe wymagały od uczestników logicznego myślenia i praktycznych umiejętności. Oprócz sprawności rachunkowej uczniowie musieli się wykazać takimi umiejętnościami jak: odczytywanie wskazań zegara, ważenie na wadze szalkowej, budowanie budowli z klocków, układanie klocków według wzoru, szacowanie najwyższych wyników na podstawie liczby oczek wyrzuconych kostką do gry oraz komponowanie wzorów z figur geometrycznych. Jury wyłonione w drodze losowania z grona nauczycieli towarzyszących uczestnikom, oceniało poprawność wykonania zadań, a po podsumowaniu punktów  ogłosiło wyniki poszczególnych drużyn. Wszyscy uczestnicy otrzymali jednakowe nagrody.