WYCIECZKA DO ZAMKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH [wideo]

W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy I a i I b wyruszyli na wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich. Na początku dzieci miały możliwość zabawy w sali multimedialnej: układały puzzle, grały w memory, odpowiadały na pytania. Potem przewodnik oprowadził dzieci po stałej wystawie. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wykopanych skarbów, broni rycerskiej, wizerunków książąt i królowych, które przebywały na zamku. Usłyszały również krótką historię naszego zamku. Potem wspinały się na wieże. To było dla niektórych ogromne przeżycie piąć się w górę po stromych i wąskich schodach. Duże wrażenie zrobiło również oglądanie Ciechanowa z wieży widokowej. Potem był już tylko czas na kupno pamiątek. Dla obecnych dzieciaków na pewno będą to niezapomniane chwile.