UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.

W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej nr 6 w Ciechanowie. Uroczystość przebiegała w dwóch turach – najpierw, o godz. 9.00 pożegnały się ze szkołą klasy IV - VI, zaś półtorej godziny później ostatni dzwonek usłyszeli uczniowie klas młodszych. W obu spotkaniach Przewodniczący Rady Rodziców, p. Paweł Dobrzyniecki. W drugiej części uroczystości uczestniczył także kolejny gość - ks. Dziekan, Zbigniew Adamkowski.
Podczas uroczystości przemawiali również przedstawiciele uczniów. W imieniu uczniów klas szóstych pożegnała się ze szkołą Katarzyna Szewczak z klasy 6a, zaś reprezentantki Samorządu Uczniowskiego, Alicja Ulatowska z kl. Via i Patrycja Ściślak z kl. VIb wręczyły puchary z podziękowaniem za współpracę  - p. Dyrektor, Marii Trojanowskiej i opiekunce SU, p. Oldze Przewódzkiej. Dziewczęta zaprezentowały też okolicznościowy wiersz z podziękowaniami dla wszystkich nauczycieli.

Podczas obu części uroczystości najważniejszym elementem było nagrodzenie uczniów, który odznaczyli się swoja pracą i zachowaniem podczas mijającego roku szkolnego.

Prymusem szkoły – osobą, która uzyskała w tym roku szkolnym najwyższą średnią ocen wśród uczniów klas 4 – 6 został Jakub Maliszewski z klasy 4a. Kuba został też nagrodzony przez Radę Rodziców – otrzymał symboliczną Złotą Tarczę naszej szkoły oraz upominek rzeczowy.

Tarcze z rąk przewodniczącego Rady Rodziców otrzymały także wychowawczynie klas 6 – panie Agata Maliszewska i Urszula Pawlak oraz sekretarz szkoły – p. Jolanta Dąbkowska – w podziękowaniu za wsparcie w wielu trudnych, a czasem codziennych, czasem nawet przyziemnych sprawach.

Nagrodzono także przymusów klas – czyli osoby z najwyższą średnią ocen w poszczególnych zespołach klasowych, tj:
z klasy 4a: Jakuba Maliszewskiego
z klasy 5a: Natalię Wolińską
z klasy  5b: Stanisława Kowalskiego
z klasy 6a: Katarzynę Szewczak
z klasy 6b: Adriannę Kuligowską.

Dzięki staraniom Rady Rodziców zostały ufundowane nagrody książkowe, które otrzymali od swoich wychowawczyń wszyscy uczniowie klas I – III. W klasach starszych nagrody książkowe otrzymali natomiast uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. To prymusi oraz ci, którzy osiągnęli średnią ocen 5,0 lub wyższą oraz wzorowe zachowanie. Byli to:
z  klasy 4a: Jakub Maliszewski, Gabriela Bocińska, Nadia Cieślak, Paulina Czaplicka, Patrycja Habrewicz, Nikola Woś, Mikołaj Matusiak, Michał Pietrzykowski, Piotr Piątkowski;
z  klasy 5a: Natalia Wolińska, Zuzanna Aftańska, Wojciech Barcz, Mateusz Michalski;
z klasy 5b: Stanisław Kowalski, Marta  Płoska, Piotr Janowski;
z klasy 6a: Damian Dziewanowski, Mateusz Zagórski, Julia Robak, Paulina Wiśniewska, Natalia Abramczyk, Małgorzata Hajwos, Katarzyna Szewczak
z  klasy 6b: Adrianna Kuligowska.

Dyplomami zostali wyróżnieni także ci uczniowie, którzy w całym roku szkolnym mieli wysoką frekwencję na zajęciach szkolnych(95% - 100%).

Uczniowie Stanisław Kowalski i Natalia Wolińska odebrali dyplomy i upominki za wysokie noty w konkursach matematycznych Kangur i Alfik oraz przyrodniczym Olimpus i Alfik z języka angielskiego.  Pan Grzegorz Hoffman wręczył nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w czytelnictwie: Gabrieli Bocińskiej z kl. 4a, Rafałowi Płoskiemu z kl.3a oraz Katarzynie Płoskiej, Zuzannie Bartnikowskiej i Bartoszowi Brulewiczowi z kl. 1a.

Koniec roku to również moment, aby podziękować nauczycielom, za pracę z uczniami, za zaangażowanie wszystkich w różnego rodzaju dodatkowe formy pracy, za opiekę nad klasami i organizacjami. Pani dyrektor wręczyła im symboliczne cenzurki potwierdzające zaliczenie kolejnego roku szkolnego.

Jako, że szkoła byłaby niepełna bez Rodziców, na koniec podziękowano tym, którzy swoją pracą i zaangażowaniem ułatwili życie „szóstkowej” społeczności pomagając wychowawcom w opiece na wycieczkach, zbieraniu składek, finansowaniu klasowych i szkolnych imprez, zbieraniu karmy i makulatury, pieczeniu ciast na kiermasze  oraz w wielu innych sprawach, które trzeba było załatwić i rozwiązać.

Uczniowie klasy 6 na pożegnanie odśpiewali wspólnie piosenkę „Tyle było dni…” do gitarowego akompaniamentu w wykonaniu Bartosza Oczkowskiego z kl. 6a. Wyrecytowali też piękne słowa podziękowań za zaangażowanie na wielu płaszczyznach, wsparcie i zrozumienie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach, podczas których wszyscy otrzymali świadectwa.

A teraz to już tylko wakacje….

Fot. Mikołaj Matusiak kl.4a / Szkolny Flesz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------