Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiUROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

       Zakończenie roku szkolnego w budynku na ul. Wiklinowej rozpoczęło się punktualnie o godz. 10.00 dzwonkiem szkolnym. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. Maria Trojanowska – dyrektor szkoły. Rozmawiała z dziećmi o ich wakacyjnych planach,  bezpiecznym wypoczynku, i życzyła im, by pełni sił i zapału wrócili do szkoły po wakacjach.  Pożegnała również dwie pracownice szkoły: p. Elżbietę Brzezińską i panią Annę Włodarską, które niebawem przejdą na emeryturę. Podziękowała za ich wieloletnią pracę i ogromne zaangażowanie w życie szkoły.
        Potem głos zabrała p. Wioletta Chmielewska, która dziękowała kadrze pedagogicznej za wkład i trud włożony w naukę wszystkich uczniów, podziękowała również za współpracę z nauczycielami oraz rodzicami. Życzyła wszystkim spokojnych i udanych wakacji.
       Po wystąpieniach przyszedł czas na podziękowania składane przez wychowawców poszczególnych klas rodzicom, którzy w sposób szczególny uczestniczyli w życiu klasy i szkoły. I tak  z oddziału zerowego podziękowania dostali państwo: Edyta i Paweł Mieszkowscy, z klasy I a: p. Agnieszka Kisielewska, p. Marta Siemiątkowska, p. Anna Hajduk i p. Olga Przewódzka; z klasy I b: p. Sylwia Jankowska, p. Milena Krakowska; z klasy II a: p. Justyna Pieckowska, p. Joanna i Adam Pniewscy, p. Mariusz Rybak i p. Katarzyna Smolińska; z klasy III a: p. Jolanta i Jacek Kraśniewscy, p. Marta Wróblewska, p. Wioletta Chmielewska, p. Agnieszka Jabłonowska, p. Agnieszka Jędrzejewska, p. Teresa Korycińska i p. Agnieszka Prewęcka; z klasy III b: p. Joanna Stopczyńska, p. Beata Habrewicz, p. Agnieszka Kalbarczyk, p. Marta Kalinowska, p. Aneta Milewska i p. Marta Szustowska.
        Za 100 % frekwencję dyplomy otrzymali: Adam Czapski z klasy I a i Alicja Kurowska z klasy III a. Za wysoką frekwencję w szkole, tj. powyżej 98 % dyplomy otrzymali: z klasy II a: Pieckowska Maria i Pniewska Lena, z klasy III a:  Perczyński Bartosz, Gołębiewska Alicja,  Kraśniewska Zuzanna, Wróblewska Klaudia,  Chmielewska Zuzanna, z klasy III b: Brudnicki Bartosz, Kalinowski Marcel i Wodzyńska Patrycja, z klasy III c: Stanisławczuk Patryk, Zdrojewski Igor.
        Wszyscy uczniowie dostali nagrody książkowe ufundowane przez szkołę, a ponadto klasa I b otrzymała certyfikat za udział w programie „Technologie z klasą”, zaś  klasy I a i II a dyplomy za udział w programie „Podróż dookoła świata”.
       Bartosz Brudnicki – uczeń klasy III b w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie ekologicznym, II miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej, III miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie informatycznym. Alicja Cieślińska – uczennica oddziału zerowego zajęła I miejsce w konkursie „Ciechanów moje miasto”, a ponadto III miejsce w konkursie piosenki patriotycznej oraz III miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą”. Uczniowie ci dostali z rąk pani dyrektor Ewy Pozaroszczyk nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrodę – zabawki dostali też: uczniowie oddziału zerowego: Daria Żochowska – za zajęcie III miejsca w międzyszkolnym konkursie „Mój przyjaciel miś”, Maja Tokarska – za zajęcia I miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie „Ciechanów moje miasto”, Jakub Mieszkowski – za zajęcie I miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie „Ciechanów moje miasto”; z klasy I a Jakub Przewódzki, który zajął III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Jestem bezpieczny” oraz uzyskał 2 miejsce z rocznika 2010 oraz czas 1,34 na 400 m w III Ciechanowskim Święcie Biegania; z klasy I b: Natalia Dziubińska, Kacper Chmielowski i Zuzanna Muzińska za wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim „Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą”; z klasy II a: Kornelia Bieńkowska, która otrzymała wyróżnienie w konkursie piosenki angielskiej i Maria Pieckowska, która uzyskała I miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym; z klasy III a: Klaudia Wróblewska, która została laureatem w ogólnopolskim konkursie fundacji ekologicznej „Arka”  na Najpiękniejszy List do Ziemi. W konkursie tym brało udział ponad 400 uczestników. Klaudia otrzymała wyjątkowy prezent, jakim jest karta podarunkowa do sklepu „Media Expert” na kwotę 300 zł. Nagrodę – zabawkę otrzymali również: Jakub Jędrzejewski – uczeń klasy III a, który uzyskał II miejsce w międzyszkolnym konkursie ekologicznym, a ponadto trzeba dodać, że  szkolna komisja konkursowa wytypowała pracę Kuby w konkursie Fundacji Ekologicznej ARKA – List do Ziemi, ale ze względów formalnych został on odrzucony (nie był napisany na odpowiednim papierze), ale to praca Kuby w sposób wyjątkowy zachwyciła członków komisji szkolnej swoją dojrzałością, znajomością praw rządzącymi się ekologią, a przede wszystkim nieprawdopodobną wiedzą przyrodniczą. Z klasy III b nagrody uzyskali: Kacper Ostrzeniewski, który zajął I miejsce w wieloboju lekkoatletycznym oraz Antoni Kirzyc, który zajął  I miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym oraz  II miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą”.
       Na forum szkoły zostali zaprezentowali uczestnicy zmagań Szkolnej Ligii Zadaniowej, którzy w bieżącym roku rozwiązywali nietypowe i o podwyższonym stopniu trudności zadania tekstowe. Byli to: Maria Pieckowska z klasy II a, z klasy III b: Łukasz Sarnowski, Hubert Kalbarczyk, Antoni Kirzyc, Bartosz Brudnicki, Maciej Sosnowski.
       Dziesięcioro uczniów naszej szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało nagrodę w postaci wyjazdu do Haldensleben (Niemcy) i są to: z klasy III a: Bartosz Perczyński, Tomasz Koryciński, Jakub Jędrzejewski, Klaudia Wróblewska, z klasy III b: Bartosz Brudnicki, Łukasz Sarnowski, Amelia Wolińska, Patrycja Wodzyńska, z klasy III c: Lidia Małkiewicz, Zofia Wiśniewska.
       Nagrody książkowe i dyplomy za czytelnictwo uzyskali: Julia Garnowska – klasy I a, która przeczytała najwięcej, bo aż 28 książek oraz Bartosz Brudnicki z klasy III b, Igor Zdrojewski z klasy III c, Antoni Kirzyc z klasy III b, Łucja Tchórzewska z klasy III b, Julia Pniewska z klasy II a, Aleksandra Stępkowska-Rączka z klasy I a, Maria Pieckowska z klasy II a, Wojciech Grzelak z klasy I a, Alicja Włodarczyk z klasy III a oraz Zuzanna Muzińska z klasy I b.
       Po oficjalnej części uroczystości i wyprowadzeniu sztandaru Antoni Kirzyc, Bartosz Brudnicki, Alicja Cieślińska, Natalia Dziubińska i Kacper Chmielowski zaprezentowali swoje wiersze, które przygotowali na konkurs. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali pożegnalną piosenkę „Pora odpocząć”. Radosny wystrzał confetti zasygnalizował uczniom początek wakacji. Jeszcze tylko w klasach wszyscy wychowawcy wręczyli dzieciom świadectwa promocji do wyższych klas.
        Do zobaczenia i usłyszenia za dwa miesiące.

 KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: sekretariat@sp6ciechanow.eu


Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl