KĄCIK UNICEF w SP6

Konwencja o Prawach Dziecka - zobacz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze dziś możesz ocalić dziecko takie jak Tuhafeni! [styczeń 2017] - zobacz

Nowości UNICEF - wrzesień 2016 - zobacz

Prezenty bez Pudła - co to takiego? - zobacz

Szkoła w pudełku - edukacja w czasie kryzysu - zobacz

UNICEF POLSKA APELUJE O POMOC DZIECIOM W AFRYCE WSCHODNIEJ i POŁUDNIOWEJ

26,5 mln dzieci w Afryce Wschodniej i Południowej potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej.
       Ponad milion z nich cierpi z powodu niedożywienia. Bez podjęcia działań, groźba śmierci głodowej wkrótce stanie się rzeczywistością.
Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna kampanię „Uratuj dziecko w Afryce”. Jej celem jest zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia głodujących dzieci. Pomóc można wchodząc na stronę www.unicef.pl/afryka i przekazując darowiznę.
      Chcemy dostarczyć żywność terapeutyczną, wyposażyć ośrodki zdrowia i otoczyć opieką dzieci mieszkające na szczególnie zagrożonych obszarach. Pomoc trafi  tam, gdzie do tej pory dzieci nie miały dostępu do odpowiedniej terapii, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. ... czytaj dalej

AKCJA KLUBU SZKÓŁ UNICEF

W ramach działalności naszej szkoły w Klubie Szkół UNICEF, przeprowadziliśmy akcję pozyskiwania środków na pomoc dzieciom z Bangladeszu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie programu UNICEF, mającego na celu poprawę jakości edukacji w tym kraju. Poznaliśmy postać 7-letniej Shushmity, dla której zdobywane wykształcenie będzie w przyszłości szansą na wyrwanie się z kręgu ubóstwa. Udało nam się zebrać 200zł. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wymierną pomoc.

RATUJEMY ŻYCIE NYAJIME

W Afryce, w państwie Sudan Południowy trwa żywnościowy kryzys. UNICEF zorganizował akcję pomocy dla maleńkiej 4-letniej Nyajime, która cierpi z niedożywienia. Waży zaledwie 9 kilogramów, ale jeszcze nie jest za późno, aby ją uratować. Pieniądze z darowizn zostaną przeznaczone na zakup ratującej życie żywności. Nasza szkoła, która jest członkiem Klubu Szkół UNICEF przyłączyła się do tej akcji.
Akcja ta trwała w dniach 11,12,13 kwietnia. Każda klasa zbierała pieniądze do przeznaczonego na ten cel słoiczka. Wspólnie zebraliśmy 730 zł. Dziękujemy pięknie rodzicom, uczniom, nauczycielom za okazaną pomoc i wsparcie naszej