TURNIEJ SZACHOWY

W ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole” Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie po raz pierwszy zorganizowało w dniu 27 listopada 2019 roku turniej szachowy. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich: Zuzanna Kowalczyk, Sandra Krajewska, Maciej Gajek, Aleksander Chruściel, Ewa Pszczółkowska, Natalia Dziubińska, Adam Czapski, Wojciech Grzelak, Jakub Michalski i Jakub Przewódzki. Dzieci startowały w swoich kategoriach wiekowych i stoczyły po 7 rund w systemie szwajcarskim -  każdy uczestnik po 15 minut. Szczęście uczestników było zmienne. Każdy z nich przyjmował inną strategię. Ostatecznie spośród wszystkich naszych uczestników najlepiej zaprezentował się Maciej Gajek – uczeń klasy II b, który zajął I miejsce w kategorii uczniów klas drugich. Oprócz zdobytych: medalu i nagrody rzeczowej Maciej dostał zaproszenie na Finał turnieju szachowego, który odbędzie się 9 grudnia 2019 roku w Warszawie. Gratulujemy Maćkowi i innym uczestnikom za odwagę i chęć udziału w tych trudnych potyczkach.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka