WIZYTA W PARKU NAUKI TORUS

Rodzice trójki klasowej uczniów III a zorganizowali w sobotę 30 XI 2019 roku wizytę w Parku Nauki Torus, zapraszając wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynię. Dzięki tej pięknej inicjatywie rodziców dzieci zwiedziły interaktywne sale: matematyczną, fizyczną, techniczną oraz iluzji. Dużym powodzeniem cieszyła się mapa hipsometryczna, tablica interaktywna, przy której dzieci uczyły się gaszenia pożaru. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, po co była zbudowana wieża ciśnień i jaką miała ona pełnić rolę w życiu naszego miasta. Mogły sprawdzić, jaki negatywny wpływ ma zjawisko trzęsienia ziemi. Wcielały się również w rolę budowniczych – konstruowały mosty, a także sprawdzały siłę swojego umysłu, przesuwając „myślami” kulę.
       Po zwiedzeniu interaktywnych sal uczniowie mieli okazję poeksperymentować. Zobaczyły m. in. suchy lód i wiele ciekawych doświadczeń z nim związanych. Na koniec zrobiły własnego „slima”, którego mogły zabrać do domu.
       W czasie kiedy dzieci zwiedzały sale oraz wcielały się w role młodych chemików rodzice skorzystali z oferty kawiarni Pitagoras, zacieśniając relacje. Dziękujemy rodzicom za tak piękny pomysł ciekawego spędzenia sobotniego popołudnia.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka