NOC W BIBLIOTECE

W tegorocznej akcji Noc w bibliotece wzięło udział 1875 bibliotek, w tym nasza szkolna biblioteka, w której 7 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie z chętnymi uczniami. Dla ochotników spędzenia wieczoru wśród książkowych półek przygotowano ciekawe atrakcje, które miały pokazać uczestnikom, że w bibliotece można aktywnie i interesująco spędzić czas. Na początek odbyła się zabawa literacki escape room, a zamknięci w sali lekcyjnej uczniowie musieli rozwiązać szereg rozmaitych zadań z literaturą w tle, żeby wydostać się z pomieszczenia. Następnie zajęcia odbywały się w bibliotece. W przyjaznej atmosferze uczestnicy spotkania:
• prowadzili rozmowy o ulubionych książkach i prezentowali ich,
• grali i bawili się z motywem książki w tle, np. w lekturowe kalambury, flirt towarzyski z cytatami z literatury, zgadnij, kim jesteś.
       Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze, noc w bibliotece była bardzo udaną imprezą, być może zagości jeszcze w kalendarzu imprez szkoły?