NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

W czerwcu najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 oraz Ia i Ib  zrealizowali projekt Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej w ramach programu edukacyjnego przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral –B oraz Disney Polska. W projekcie czynnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale  również nauczyciele i rodzice. Najpierw nauczycielki uczące w tych oddziałach odbyły szkolenie online prowadzone przez panią Paulinę Wachowicz. Rodzice otrzymali specjalne poradniki, jak pomagać dzieciom w pielęgnacji zębów. Następnie  uczniowie  obejrzeli film przygotowany przez instytut, rozwiązywali różne zadania w specjalnych ćwiczeniach ,wykonywali doświadczenia. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom i jak dbać, aby zęby i dziąsła były zdrowe. Na koniec dzieci otrzymały specjalne dyplomy.