Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkiSekretariat przyjmuje interesantów do 15 sierpnia

tylko w budynku przy ul. 17 Stycznia 17.

Z życia szkoły

CO NAM DAJE LAS

       W czwartek 31 października uczniowie klas 3b i 2b wzięli udział w spotkaniu z p. Michałem Ciesielskim leśniczym z Nadleśnictwa Ciechanów. Gość powitał dzieci zagranym na rogu sygnałem. Następnie opowiedział o lesie i swojej w nim pracy. Pokazał uczniom kilka narzędzi, którymi się posługuje. Dzieci dowiedziały się, co to jest i do czego służy średnicomierz i korowarka . Wcielały się w role drzew i leśniczego i dokonywały pomiarów. Leśniczy wyjaśnił również uczniom w jakim celu na drzewach maluje się różnokolorowe znaki. Na zakończenie dzieci obejrzały film o znaczeniu lasu i gospodarki leśnej. Były to ciekawe zajęcia rozwijające wiedzę przyrodniczą i ekologiczną.

 

TEATR GRECKI

       Uczniowie klas piątych na lekcjach historii zapoznają się z informacjami o starożytnych państwach, ich kulturze, społeczeństwie, władzy. Sposobem na "oswojenie" fragmentu tej wiedzy w klasie 5B stały się klocki. Dały one dzieciom możliwość przeniesienia się w czasie - uczniowie bowiem wykonali model starożytnego teatru bawiąc się i chłonąc wiedzę jednocześnie.

 

SPOTKANIE BIBLIOTECZNE "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ"

      Sześć uczennic naszej szkoły wraz z nauczycielami biblioteki uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym konkursu "Wydajemy własną książkę ". Zebrani poznali kulisy wydawania książek, historię konkursu oraz mogli zobaczyć przykłady książek wykonanych przez uczestników konkursu w latach ubiegłych. To wszystko dzięki gościowi specjalnemu, którym był Pan Robert Miszczuk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie. Organizatorzy przewidzieli również mini konkurs z upominkami, w którym wzięły udział także uczennice "szóstki".

 

GOŚĆ W SZÓSTCE

       22 października odwiedził naszą szkołę pan Włodzimierz Zientarski - znany polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, prasowy i sportowy, pisarz, lektor i aktor filmowy oraz dubbingowy, pasjonat motoryzacji , redaktor naczelny czasopisma "Auto Moto Sport".
       Pan Zientarski włączył się w realizację wewnątrzszkolnego projektu "Przeczytaj nam to, co lubisz", który ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Gość zaprezentował uczestnikom spotkania wiersze księdza Jana Twardowskiego, między innymi  swój ulubiony utwór pt. "Narzekanie".
       Dziennikarz opowiedział też o swojej pracy, dzięki której udało mu się zwiedzić

 

DZIEŃ ROWERU

       23 października w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z rowerzystą z okazji Dnia Roweru.
       Pan Piotr podczas spotkania opowiedział o częściach, z których zbudowany jest rower oraz o akcesoriach rowerowych. Dzieci miały okazję obejrzeć strój rowerowy i przymierzyć kask. Na koniec maluchy dowiedziały się o korzyściach płynących z jazdy rowerem. Dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcony czas i spotkanie.

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 07:41
 

UCZESTNICZYMY W POKAZIE TANECZNYM

       22 października w budynku przy ul. Wiklinowej odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – II z instruktorkami tańca z Centrum Tańca Wasilewski-Felska z Olsztyna.  Uczestnicy spotkania  spędzili czas w sposób aktywny. Zostali zaproszeni przez prowadzące do wspólnego tańca. Nauczyli się dwóch układów tanecznych do znanych i lubianych piosenek.  Wspólna zabawa była formą zaproszenia do udziału w zajęciach tanecznych prowadzonych przez profesjonalistów, które będą się odbywały w naszej szkole w czwartki w godzinach 13.35-14.20. Oprócz tańców nowoczesnych, towarzyskich i integracyjnych w programie zajęć znajdzie się też nauka zasad zdrowego stylu życia oraz dobrych manier.

 

"PODRÓŻNICY" Z 1 A

       22.10.19. klasa 1 a rozpoczęła cykl zajęć "Podróż dookoła świata". Nasza pierwsza wyprawa dotyczyła naszej ojczyzny. Poznaliśmy charakterystyczne tańce narodowe. Tańczyliśmy elementy Krakowiaka. Oglądaliśmy stroje ludowe tancerzy zespołu "Ciechanów" Dzięki temu, każdy z nas będzie umiał rozpoznać strój krakowski.
        Druga część podróży, to zajęcia plastyczne, na których wykonaliśmy jesienne drzewo - techniką kolażu.
       Już się nie możemy doczekać listopadowej podróży Uśmiech

 

SZKOLNE ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

       Dnia  14 października  obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której pani dyrektor Agata Pawłowska  wygłosiła okolicznościowe przemówienie i złożyła najserdeczniejsze  życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.  Wyrazy uznania z okazji tego święta przekazał również przewodniczący Rady Rodziców  pan Michał Wichłacz oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nicola Błaszkowska.
       Podczas apelu odbyło się wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej wyróżnionym nauczycielom

 

PRZEMARSZ - " MARNUJĄC ŻYWNOŚĆ - MARNUJESZ PLANETĘ"

       16 października uczniowie klasy 1 a i 1 b uczestniczyli w przemarszu pod hasłem "Marnując żywność - marnujesz planetę" zorganizowanym przez Bank Żywności w Ciechanowie.
       Uczniowie przebrali się za warzywa, owoce, wędliny oraz inne artykuły spożywcze i przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami Ciechanowa, nawołując o niemarnowanie żywności. Następnie udali się na halę sportową przy ulicy Kraszewskiego, gdzie czekały na nich różnorodne atrakcje. Między innymi wybierano najciekawsze przebranie i wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym o tematyce niemarnowania zasobów naszej planety. II miejsce w tym konkursie zajęła  Zuzanna Kowalczyk uczennica  klasy 2 b.
       Dzięki tej akcji uczniowie pokazali, że los naszej planety nie jest im obojętny.

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM I ZAWODNIKAMI JURANDA CIECHANÓW

       W ramach popularyzacji piłki ręcznej w naszej szkole w dniu 15.10.2019 roku o godzinie 8:00  odbyło się spotkanie z przedstawicielem i zawodnikami pierwszoligowej drużyny JURANDA Ciechanów. W spotkaniu wzięły udział klasy 3a, 3b, 4a. Program spotkania zawierał pokaz elementarnych ćwiczeń z zakresu piłki ręcznej oraz rozmowę z dziećmi.

 

SPOTKANIE Z HANNĄ NIEWIADOMSKĄ

       W środę - 16 października "zerówka" wybrała się do Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki na spotkanie z Panią Hanną Niewiadomską, autorką utworów dla dzieci. Swoim miłym usposobieniem pisarka zjednała sobie bardzo szybko wszystkie maluchy. Pani Hanna zaprezentowała słuchaczom wiersze ze swojej  najnowszej książki „Bajczytanki Pani Hanki”. Zachęciła je również do wspólnego rymowania. Spotkanie to miało na celu zapoznanie z poezją Pani Hanny oraz zachęcenie małych uczniów do słuchania, a w przyszłości również do czytania książek.

 

UDZIAŁ W GRZE MIEJSKIEJ „POZNAJEMY CIECHANÓW”
      
       W dniach 15-18 października 2019 r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w grze miejskiej „Poznajemy Ciechanów”. Hasło tego przedsięwzięcia - „Otwórz się na Ciechanów”. Głównym celem gry było poznanie zabytków naszego miasta.
       Zwiedziliśmy Zamek Książąt Mazowieckich. Obejrzeliśmy figurkę małego rycerza strzegącego zamku. Następnie budynek z roku 1864, w którym się znajduje się browar Ciechan. Idąc ulicą Warszawską dotarliśmy do kamienicy Piankiego, w którym mieści się m.in. Klub Młodego Odkrywcy, Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta.
       Przy ul. Piotra Ściegiennego 2 zobaczyliśmy Kamienicę Brudnickich, w której swoją redakcję ma gazeta lokalna Tygodnik Ciechanowski. Obejrzeliśmy pomnik

 

SPOTKANIE Z POETKĄ

       Jesień jest tą porą roku, która sprzyja refleksjom, zadumie. Zachwyt pięknem przyrody owocuje w postaci utworów poetyckich. Organizowana co roku przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie i Związek Literatów na Mazowszu  Ciechanowska Jesień Poezji jest doskonałą okazją do zaprezentowania twórczości literackiej  dzieciom i młodzieży.
       Do naszej szkoły zawitała 9.10. 2019 r. pani Alicja Michałkiewicz-Romaniuk, polska poetka ze Lwowa. W szkolnej czytelni powitała ją grupa uczniów z klas III- VIII, chętnych do przeżycia poetyckiej przygody. Polka z Ukrainy zaprezentowała swoje wiersze - pełne emocji, osobistych przeżyć, uczuć patriotycznych. Poetka po raz pierwszy była w Ciechanowie. Mimo problemów ze zdrowiem

 


Strona 8 z 23

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5174
mod_vvisit_counterWczoraj9178
mod_vvisit_counterW tym tygodniu23118
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu63993
mod_vvisit_counterW tym miesiącu68596
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc233464
mod_vvisit_counterWszystkie5869514

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl