JESTEŚMY MAŁYMI POLAKAMI!

Dnia 5 listopada klasa 1b  wybrała się do Muzeum Szlachty Mazowieckiej na lekcję muzealną i warsztaty, których celem było przybliżenie tematyki  niepodległościowej. Na początku spotkania była przeprowadzona pogadanka  na temat naszej Ojczyzny. Następnie dzieci obejrzały krótki film animowany „Symbole narodowe”, po którym żywo reagowały na pytania kierowane do widzów  przez głównego bohatera. Później wszyscy przeszliśmy do sali  warsztatowej, gdzie na stołach leżały materiały niezbędne do wykonania prac. Prowadząca zajęcia zaznajomiła dzieci z tematem pracy i krok po kroku poinstruowała  w jaki sposób należy wykonać kokardę narodową. Okazało się to nie lada wyzwaniem dla większości uczestników. Pomoc osób dorosłych była niezbędna, gdyż okręcanie tasiemką  kół i łączenie wszystkich elementów wcale nie jest łatwą czynnością. Ostatecznie wszystkim udało się wykonać kokardę i każde dziecko z dumą prezentowało efekty swej pracy. Na zakończenie zajęć uwieczniliśmy nasz pobyt w muzeum wspólnym zdjęciem. Kokardy narodowe były nie tylko pięknym elementem  stroju podczas szkolnych uroczystości z okazji Święta Niepodległości, ale przede wszystkim symbolem, który każdy z nas nosi w sercu.  To była ciekawa lekcja patriotyzmu.