PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ [wideo]

W czwartek 28 listopada 2019 r. odbył się szkolny Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej. Uczniowie klas 0-3 zaprezentowali różnorodny repertuar. Usłyszeć można było następujące utwory: "Piechota", "My pierwsza brygada", "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz wiersze: "Ojczyzna", "Twój dom", "To jest Polska", "Słowa ojczyste", "11 listopada".
       Celem przeglądu było: wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, upowszechnianie treści patriotycznych w repertuarze młodych wykonawców,  propagowanie treści patriotycznych w edukacji artystycznej uczniów, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu; kształtowanie właściwych postaw przy prezentacji i odbiorze pieśni i wierszy patriotycznych; integrowanie środowiska szkolnego. Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, a także osobom, które pomogły w organizacji przeglądu bardzo dziękujemy.

Tekst: Anna Kocięcka
Zdjęcia: Iwona Rogińska