SPOTKANIE Z PANIĄ DOROTĄ SUMIŃSKĄ

W środę 27 września w naszej szkole gościła pani Dorota Sumińska - weterynarz, ale przede wszystkim wielka miłośniczka zwierząt, autorka książek i podróżniczka. Towarzyszyła jej pani Teresa Sadowska - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, która była organizatorem tego spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątej, szóstych i siódmej. Szkolnym koordynatorem był natomiast nauczyciel bibliotekarz, pan Grzegorz Hoffman
       Pani Sumińska w ciekawy sposób opowiedziała uczestnikom o tym, co to znaczy mądrze kochać zwierzęta.  Zebrani dowiedzieli się także, dlaczego nie należy trzymać zwierząt w klatkach i które z nich tak naprawdę są udomowione, a nie dzikie. Uczestnicy usłyszeli apel o to, by zajmować się i zabierać ze schronisk pozostawione tam koty i psy. Należy to jednak robić w sposób odpowiedzialny, aby zwierzaki nie musiały tam wracać.
       W końcowej części spotkania uczniowie mieli możliwość zadać pytania gościowi. Były one różne, ale świadczyły o tym, że młodzież z "szóstki" jest wrażliwa na krzywdę zwierząt i ciekawa świata. Pani Sumińska odpowiadała chętnie i barwnie, dzieliła się ciekawostkami, przygodami, zapraszając młodych ludzi do swojego świata. Spotkanie upłynęło szybko w miłej atmosferze.

Tekst: Bogumiła Blantenberg
Fot. Grzegorz Hoffman

BIP strona główna www.bip.gov.pl

19 Lutego 2018
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Do końca roku zostało 316 dni.
Zodiak: Ryba