POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI

Tradycyjnie, jak co roku, 29 września odbyła się w naszej szkole impreza integracyjna „Pożegnanie lata, powitanie jesieni”. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było zawołanie: „Jeśli nie my, to kto? Przybyłych na imprezę przywitała p.Dyrektor Maria Trojanowska. Na dobry początek klasy I-III zaprezentowały przygotowane piosenki o tematyce jesiennej. Klasa „O” zaśpiewała utwór pod tytułem „Pani Jesień”, klasa Ia piosenkę „Lubię deszcz”. W wykonaniu klasy Ib usłyszeliśmy piosenkę „Idzie jesień”, a klasa IIa zaprezentowała „Jesienną poleczkę”. Klasy IIIa i IIIb wspólnie wykonały utwór zatytułowany „Do szkoły czas”. Klasa IIIc zaprezentowała się w piosence „Znowu do szkoły”. Na przygotowanych stoiskach znalazły się dary lata i jesieni z pól, sadów i ogrodów. Było mnóstwo pyszności, dla każdego coś dobrego i zdrowego. Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, które rozpoczął bieg z rodzicem. Klasy młodsze udały się na wyznaczone miejsca, gdzie pod kierunkiem swoich wychowawców rozegrały kolejne konkurencje. Były wyścigi z przyborami, ciuciubabka z rodzicem, bieg na trzech nogach i wiele innych. Uczniowie klas IV-VII zmierzyli się w drużynowym biegu sztafetowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Zwyciężyła klasa VIa. Na płycie boiska nasi starsi uczniowie rozegrali mecze w piłkę nożną. Atrakcją imprezy są zawsze płonące ogniska. Również w tym roku wszyscy mieli możliwość ogrzać się przy ogniu oraz upiec kiełbaski, sponsorowane przez Radę Rodziców. Imprezę poprowadziła p. Rita Tarczyńska, szkolny pedagog.

Tekst: Rita Tarczyńska
Fot. Grzegorz Hoffman

BIP strona główna www.bip.gov.pl

11 Grudnia 2017
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec