POETYCKO I NOSTALGICZNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6

W ramach XXII Ciechanowskiej Jesieni Poetyckiej  w murach naszej szkoły odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie przygotowane przez p. Annę Otłowską. W rolach głównych wystąpili: poeta Józef Zenon Budziński oraz bard Grzegorz Kucharzewski.
      Obaj panowie stworzyli niezwykłą atmosferę przepojoną zadumą, wzruszeniem oraz skłaniającą do głębokich przemyśleń na temat polskiej przeszłości. Występy wokalne p. Kucharzewskiego poruszyły większość odbiorców, tym bardziej, że autor poprzedzał je krótkim wyjaśnieniem, że w prezentowanych tekstach utrwalił prawdziwe zdarzenia, stworzył w ten sposób zapis bolesnych doświadczeń swojej rodziny.
        Pan Budziński to autor refleksyjnych liryków, dla których inspiracją były osobiste przeżycia oraz podróże poety.
      Artyści okazali się także wytrawnymi gawędziarzami. Chociaż w swych utworach poruszali trudne i poważne zagadnienia, umieli też rozluźnić atmosferę i szybko nawiązali kontakt ze zgromadzoną na spotkaniu widownią. I choć przekrój wiekowy widzów był duży (uczniowie od klasy czwartej po klasy gimnazjalne), to wszyscy zachowali się bardzo dojrzale.
       Po raz kolejny okazało się, że prawdziwa poezja wzrusza, ujmuje i uszlachetnia każdego, kto chociaż trochę jest wrażliwy na słowo. Dziękujemy za tak ciekawą i głęboko poruszającą lekcję literatury i historii.

BIP strona główna www.bip.gov.pl

Dzisiaj jest: Czwartek
19 Października 2017
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Do końca roku zostało 74 dni.

mod_vvisit_counterWczoraj2057