OTWÓRZ SIĘ NA WOLONTARIAT

W dniach 5 i 6 października siedem uczennic naszej szkoły zgłębiało tajniki wolontariatu. Dziewczęta uczestniczyły w szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ciechanowski Wolontariat. Równocześnie z uczennicami szkoliły się nauczycielki - Ewa Gulczyńska i Bogumiła Blantenberg.
      Warsztaty na temat "Zróbmy razem coś dobrego - wolontariat w szkole" dostarczyły wielu ciekawych doświadczeń. Uczestniczki miały możliwość podzielić się swoimi refleksjami i wypracowywać wspólne stanowisko we współpracy z koleżankami ze Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz Szkoły Podstawowej Nr 7 w Ciechanowie. Była to też doskonała okazja do uświadomienia sobie własnych słabych i mocnych stron oraz zaprezentowania kreatywności - prezentacje przedstawiające idealnego wolontariusza zaskakiwały bogactwem użytych środków, barwnością języka i pomysłowością prezentacji. Przedstawiciele szkolnych społeczności zostali też uzbrojeni w wiedzę, jak zorganizować szkolny wolontariat, jakimi narzędziami się posługiwać w pracy z innymi oraz jak zbierać dane do działania.

Tekst: Bogumiła Blantenberg
Fot. Bogumiła Blantenberg, Ewa Gulczyńska.

BIP strona główna www.bip.gov.pl

Dzisiaj jest: Czwartek
19 Października 2017
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Do końca roku zostało 74 dni.

mod_vvisit_counterWczoraj2057