PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

W dniu 10 października 2017 roku uczniowie klasy I a wyruszyli po raz pierwszy w „Podróż dookoła świata”. To pierwsze zajęcia z cyklu programu edukacyjnego kierowanego do uczniów klas młodszych przez PCKiSz w Ciechanowie.
       Tematem pierwszych zajęć muzyczno – plastycznych była Ameryka Północna. Dzieci po wysłuchaniu legendy o polowaniu indiańskiego myśliwego „odwiedziły” wioskę indiańską. Dowiedziały się jak wygląda wigwam i tipi oraz czym różnią się te dwa domy Indian. Poznały popularne zwierzęta Ameryki Północnej. W opowieści instruktorki tańca – pani Anny Szczepankowskiej oczyma wyobraźni zobaczyły Rancho i kowbojów hodujących bydło. Zatańczyły kilka tańców inspirowanych muzyką indiańską i kowbojską. Po zajęciach muzycznych, które dały dzieciom wiele ekspresji ruchowej, ale przede wszystkim radości, uczniowie udali się do pracowni plastycznej. Tu, pod okiem instruktorki – pani Marzanny Bielawskiej – pomalowały i ozdobiły pióropusz Indianina. Piękne prace wykonane przez dzieci zostały wywieszone w holu szkoły na ul. Wiklinowej. Będą mogli je podziwiać inni uczniowie klas I – III oraz rodzice.
       Dzieci całe, bezpieczne (m.in. dzięki kamizelkom odblaskowym, które zostały im podarowane przez dyrektor WORD – panią Annę Gwoździk) i bardzo zadowolone wróciły do szkoły.

Tekst i foto: Izabela Dobrzyniecka

BIP strona główna www.bip.gov.pl

24 Września 2018
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.