DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada klasy 0 – III obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani w kostiumy postaci z bajek. Od samego rana czuło się niezwykłą bajkową atmosferę.  Obchody rozpoczęły się  o godzinie 8.50 wysłuchaniem czytanej przez p. Agnieszkę Bocianiak bajki „Dzwoneczek”. Następnie odbył się seans filmów Walta Disneya. Zebrani w holu szkoły uczniowie klasy 0 oraz uczniowie klas 1a, 1b i 2a obejrzeli filmy: „Świnki trzy”, „Chip i Dayle” oraz „Byczek Fernando”. O godzinie 9.50 w holu szkoły spotkały się klasy 3a, 3b, 3c. Tym razem lektorem była p. Joanna Zembrzuska, która przeczytała dzieciom dwie bajki: „O dzielnym krawczyku” i „Trzy świnki”. Starsi uczniowie obejrzeli filmy „Książę  i żebrak” oraz „Byczek Fernando”. Na zakończenie święta bajek odbył się bal. Zabawę prowadziła przedstawicielka firmy „Agnest – Art”. Przy akompaniamencie ulubionych przebojów, dzieci wykonywały różne zabawne układy choreograficzne. Na uroczystość przybył też śmieszny, niebieski  Smerf, w którego wcieliła się siostra Alma. Organizatorem całej imprezy był pan Grzegorz Hoffman. Było bajkowo i kolorowo. Następne spotkanie z bajkami już za rok.

Tekst: Iwona Rogińska
Fot. Grzegorz Hoffman

BIP strona główna www.bip.gov.pl

24 Września 2018
Gerard, Gerarda, Gerhard, Maria, Teodor,
Tomir, Uniegost

Do końca roku zostało 99 dni.