WYCIECZKA DO WARSZAWY [wideo]

W dniu 14 listopada 2017 roku oddział przedszkolny oraz klasa I a i I b wybrały się na wspólną wycieczkę do Warszawy.
       Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z zasadami zachowania w teatrze oraz słownictwem związanym z teatrem. Podczas pobytu w teatrze „Guliwer” dzieci miały okazję zobaczyć sztukę pt. „Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Była to opowieść o podróży grupy przyjaciół, którzy odkrywają prawdę o tym, kim są. W przedstawieniu okazało się, że skromna dziewczyna może zostać księżniczką, Bóbr księciem, a Dynia pałacem. Dzięki pięknej scenografii, odpowiedniemu oświetleniu i nagłośnieniu dzieci poczuły odrobinę dreszczyku i wiele radości. Miłym akcentem była krótka prezentacja przez aktorów zawiłych słów związanych z teatrem oraz zasad zachowania. W przystępny sposób wytłumaczyli dzieciom co można, a co nie należy robić w teatrze. Wyjaśnili dzieciom pojęcia typu: aktor, scena, kurtyna, widownia. Pokazali lalkę – Guliwera – przy okazji prezentując, w jaki sposób ożywia się lalkę.
       Po teatrze dzieci udały się do wielkiego placu zabaw pod dachem – „Kolorado”. Miały tu okazję do zabawy w basenie z kulkami, do zjeżdżania po wielu zjeżdżalniach, strzelania z armatek, wspinania się po ściankach, skakania na dmuchanym zamku i wiele innych atrakcji. Ruch był dla nich wielką potrzebą i oczywiście atrakcją.
       Zadowolone i głodne posiliły się w McDonald’s. Późnym wieczorem nieco zmęczone dotarły do domu.

Tekst: Izabela Dobrzyniecka
Zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka, Beata Szczęśniak

BIP strona główna www.bip.gov.pl

25 Czerwca 2018
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak