JASEŁKA ‘2017

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat bożonarodzeniowy wprowadzili nas uczniowie klasy III b i III a, przedstawiając nam jasełka pt. „Gwiazda”.
       To nietypowe przedstawienie z : Eskimosami, Afrykańczykami, Indianami, Chińczykami i Europejczykami. Dzieci z tych krajów misyjnych próbowały odnaleźć drogę do Dzieciątka Jezus. Za ich dobre serca Zwiastun obdarował ich kawałkiem gwiazdy, która świeciła mocniej i jaśniej, ponieważ umieli się dzielić z potrzebującymi. Ta otwartość na drugiego człowieka wskazała im drogę do Zbawcy świata. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, nie mając wcale tremy nawet przed gimnazjalistami.
       Jasełka zostały przygotowane przez s. Almę Wiklak, a oprawą muzyczną zajmowała się P.Emilia Olszewska z chórem szkolnym. W śpiew kolęd włączyła się również najmłodsza klasa „0” pod kierunkiem Beaty Szcześniak. Dekorację przygotowała młodzież gimnazjalna z klasy IIa pod czułym okiem P. Ireny Turowskiej. Całe zaplecze nagłośnienia obsługiwali chłopcy z radiowęzła pod kierunkiem P. Marka Otłowskiego. Na zakończenie apelu świątecznego zabrała głos P. Dyrektor - Maria Trojanowska składając życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej.

Tekst: s. Alma Wiklak
Fot. Grzegorz Hoffman

BIP strona główna www.bip.gov.pl

22 Sierpnia 2018
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało 132 dni.
Zodiak: Lew