JASEŁKA ‘2017

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat bożonarodzeniowy wprowadzili nas uczniowie klasy III b i III a, przedstawiając nam jasełka pt. „Gwiazda”.
       To nietypowe przedstawienie z : Eskimosami, Afrykańczykami, Indianami, Chińczykami i Europejczykami. Dzieci z tych krajów misyjnych próbowały odnaleźć drogę do Dzieciątka Jezus. Za ich dobre serca Zwiastun obdarował ich kawałkiem gwiazdy, która świeciła mocniej i jaśniej, ponieważ umieli się dzielić z potrzebującymi. Ta otwartość na drugiego człowieka wskazała im drogę do Zbawcy świata. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, nie mając wcale tremy nawet przed gimnazjalistami.
       Jasełka zostały przygotowane przez s. Almę Wiklak, a oprawą muzyczną zajmowała się P.Emilia Olszewska z chórem szkolnym. W śpiew kolęd włączyła się również najmłodsza klasa „0” pod kierunkiem Beaty Szcześniak. Dekorację przygotowała młodzież gimnazjalna z klasy IIa pod czułym okiem P. Ireny Turowskiej. Całe zaplecze nagłośnienia obsługiwali chłopcy z radiowęzła pod kierunkiem P. Marka Otłowskiego. Na zakończenie apelu świątecznego zabrała głos P. Dyrektor - Maria Trojanowska składając życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej.

Tekst: s. Alma Wiklak
Fot. Grzegorz Hoffman

BIP strona główna www.bip.gov.pl

21 Maja 2018
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta