UCZYMY SIĘ POMAGAĆ – ABC PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 3 stycznia 2018 roku do naszej szkoły zawitał pracownik policji rzecznej i jednocześnie członek Harcerskiej Służby Porządkowej – pan Mariusz Przybysz. Przeprowadził on wśród uczniów klas pierwszych szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pokazywał dzieciom, jak udzielić pomocy poszkodowanym, którzy tylko utracili przytomność oraz tym, u których zatrzymała się akcja serca. Dzieci nauczyły się, że zanim przystąpią do pomocy poszkodowanemu, muszą najpierw zadzwonić pod numer 112. Dowiedziały się, że obowiązkowo należy podać informację, gdzie znajduje się osoba poszkodowana. Na fantomie ćwiczyły, w jaki sposób przywrócić akcję serca.
       4 stycznia pierwszaki poszerzały swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Tym razem fachowych wskazówek udzielała pani pielęgniarka. Wyjaśniała dzieciom co zrobić w przypadku skaleczenia lub  złamania. Pokazywała również jak wykonać prawidłowo opatrunek i jak unieruchomić złamaną rękę. Dzieci dowiedziały się również do czego służy koc termiczny i jak go prawidłowo używać.
       Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy realizowane były w ramach akcji Akademia Bezpiecznego Puchatka. Wcześniej uczniowie klas pierwszych poznawali zasady bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, w szkole, w domu, rozmawiali również na temat zagrożeń jakie stwarza korzystanie z Internetu . Zdobytą wiedzę sprawdzą rozwiązując w przyszłym tygodniu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Udział w programie służy budowanie prawidłowych postaw u najmłodszych i daje szansę na poprawę bezpieczeństwa dzieci.

Tekst i foto: Izabela Dobrzyniecka i Katarzyna Kądziela

Dzisiaj jest: Niedziela
18 Listopada 2018
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Do końca roku zostało 44 dni.
Zodiak: Skorpion