Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


UCZYMY SIĘ POMAGAĆ – ABC PIERWSZEJ POMOCY

       W dniu 3 stycznia 2018 roku do naszej szkoły zawitał pracownik policji rzecznej i jednocześnie członek Harcerskiej Służby Porządkowej – pan Mariusz Przybysz. Przeprowadził on wśród uczniów klas pierwszych szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pokazywał dzieciom, jak udzielić pomocy poszkodowanym, którzy tylko utracili przytomność oraz tym, u których zatrzymała się akcja serca. Dzieci nauczyły się, że zanim przystąpią do pomocy poszkodowanemu, muszą najpierw zadzwonić pod numer 112. Dowiedziały się, że obowiązkowo należy podać informację, gdzie znajduje się osoba poszkodowana. Na fantomie ćwiczyły, w jaki sposób przywrócić akcję serca.
       4 stycznia pierwszaki poszerzały swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Tym razem fachowych wskazówek udzielała pani pielęgniarka. Wyjaśniała dzieciom co zrobić w przypadku skaleczenia lub  złamania. Pokazywała również jak wykonać prawidłowo opatrunek i jak unieruchomić złamaną rękę. Dzieci dowiedziały się również do czego służy koc termiczny i jak go prawidłowo używać.
       Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy realizowane były w ramach akcji Akademia Bezpiecznego Puchatka. Wcześniej uczniowie klas pierwszych poznawali zasady bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, w szkole, w domu, rozmawiali również na temat zagrożeń jakie stwarza korzystanie z Internetu . Zdobytą wiedzę sprawdzą rozwiązując w przyszłym tygodniu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Udział w programie służy budowanie prawidłowych postaw u najmłodszych i daje szansę na poprawę bezpieczeństwa dzieci.

Tekst i foto: Izabela Dobrzyniecka i Katarzyna Kądziela

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl


Dzisiaj jest: Niedziela
18 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Do końca roku zostało 44 dni.
Zodiak: Skorpion
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2209
mod_vvisit_counterWczoraj6060
mod_vvisit_counterW tym tygodniu68586
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu30935
mod_vvisit_counterW tym miesiącu115176
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc178327
mod_vvisit_counterWszystkie4178059

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl