KATALOG BIBLIOTEKI SP6 ONLINE

W celu podniesienia jakości usług bibliotecznych udostępniony został  dla uczniów, rodziców i nauczycieli Katalog biblioteki online. Można przeglądać o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych ale trzeba mieć założone konto w katalogu online.  Po założeniu uczniowie mają dostęp do własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu wypożyczonych książek.
      Istnieje również możliwość rezerwacji zasobów biblioteki oraz prolongaty, czyli przedłużenie terminu oddania książki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy). Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych takich jak nowości czy zestawienia lektur.

Jak stworzyć konto w katalogu online (OPAC)?
1. Aby czytelnik, mógł zalogować się na swoje konto w OPAC, musi wysłać swojego aktywnego maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez Librus (do administratora systemu: Grzegorza Hoffmana) wraz z danymi ucznia i czekać na potwierdzenie wpisania maila w edycji danych czytelnika.

2. Następnie czytelnik loguje się do katalogu OPAC:
Klikając na ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu strony: https://m003827.molnet.mol.pl/ .
Tutaj posługując się opcją „Załóż konto” podaje swojego maila (którego przesłał do biblioteki), na którego zostaje wysłany aktywacyjny link.

3. Dodatkowo zaznaczamy opcję "Nie jestem robotem" i wysyłamy wiadomość.
Otrzymujemy po wysłaniu KOMUNIKAT takiej treści:
Wysłano wiadomość na zapisany w systemie adres e-mail. Wiadomość zawiera dalsze instrukcje uzyskania dostępu do systemu. Proszę sprawdzić skrzynkę poczty elektronicznej i postępować zgodnie ze wskazówkami zapisanymi w wiadomości.

4. Aby aktywować konto, należy kliknąć w otrzymany link, ustalić hasła do logowania powtarzając dwukrotnie. Hasło musi spełniać następujące wymagania:
- długość hasła: co najmniej 8 znaków
- liczba wielkich liter: co najmniej 1,
- liczba cyfr: co najmniej 1
Następnie zaznaczyć opcję "Nie jestem robotem" i kliknąć w "ustaw nowe hasło". Hasło zostało zmienione i już można się zalogować na swoje konto klikając na ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu strony https://m003827.molnet.mol.pl/.

Zapraszam do zakładania konta, logowania i owocnego korzystania.

BIP strona główna www.bip.gov.pl

22 Sierpnia 2018
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało 132 dni.
Zodiak: Lew