PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA - DZIEŃ BABCI I DZIADKA NA ŚWIECIE

Uczniowie klasy I a rozpoczęli Nowy Rok 2018 roku wizytą w PCKiSz na warsztatach muzyczno – plastycznych.  Tematem zajęć, które odbyły się 2 stycznia był „Dzień Babci i Dziadka na świecie”. Dzieci miały okazję zatańczyć cza  czę, walczyka a także tworzyć własną improwizację taneczną. Przeniosły się mentalnie do Indii, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Brazylii. Potem zapoznały się z kolejną techniką plastyczną – malowania na szkle. Zajęcia były wyjątkowo inspirujące. Najpierw uczniowie musieli odtłuścić szybkę. Gdy już czynności przygotowawcze były zakończone, przystąpiły do odrysowywania farbkami konturów kwiatów. Nie zawsze okazywało się to łatwe, ponieważ farbki niektórym dzieciom wypływały w większej niż to było wskazane –  ilości. Potem już tylko wypełniały farbami środki kwiatów. Tak powstały piękne prace, które niebawem dzieci wręczą swoim babciom i dziadkom.

Test i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

BIP strona główna www.bip.gov.pl

21 Maja 2018
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta