4A NA TROPIE ŚREDNIOWIECZA

W dniu 10 stycznia uczniowie klasy 4a z nauczycielką historii, p. Bogumiłą Blantenberg oraz Tatą Kuby - panem Markiem Szyperskim udali się na Zamek Książąt Mazowieckich. Ich celem było poznanie tajników średniowiecznego życia codziennego.
       Uczestnicząc w lekcji muzealnej w murach zamkowych mieli możliwość nie tylko usłyszeć różne ciekawostki z tamtego okresu, ale również poznać związki naszego miasta  ze średniowieczem, rycerstwem i dworem książęcym. Prezentowana wiedza wzbudziła zainteresowanie. Uczniowie żywo reagowali odpowiadając na pytania, śmiejąc się z zaskakujących informacji, zdając pytania. Na koniec uczestniczyli w konkursowej zabawie dotyczącej wyszukiwania informacji na obrazie. Najlepsi , w nagrodę otrzymali pamiątkowe monety.

Tekst Bogumiła  Blantenberg, fot. Marek Szyperski

BIP strona główna www.bip.gov.pl

21 Maja 2018
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta