4A NA TROPIE ŚREDNIOWIECZA

W dniu 10 stycznia uczniowie klasy 4a z nauczycielką historii, p. Bogumiłą Blantenberg oraz Tatą Kuby - panem Markiem Szyperskim udali się na Zamek Książąt Mazowieckich. Ich celem było poznanie tajników średniowiecznego życia codziennego.
       Uczestnicząc w lekcji muzealnej w murach zamkowych mieli możliwość nie tylko usłyszeć różne ciekawostki z tamtego okresu, ale również poznać związki naszego miasta  ze średniowieczem, rycerstwem i dworem książęcym. Prezentowana wiedza wzbudziła zainteresowanie. Uczniowie żywo reagowali odpowiadając na pytania, śmiejąc się z zaskakujących informacji, zdając pytania. Na koniec uczestniczyli w konkursowej zabawie dotyczącej wyszukiwania informacji na obrazie. Najlepsi , w nagrodę otrzymali pamiątkowe monety.

Tekst Bogumiła  Blantenberg, fot. Marek Szyperski

Dzisiaj jest: Niedziela
18 Listopada 2018
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Do końca roku zostało 44 dni.
Zodiak: Skorpion