OSTATNIA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA KLASY 2A ..... W TYM SEMESTRZE

W styczniu swoje święto obchodzą nasze Kochane Babcie i Dziadkowie, dlatego nasza podróż dotyczyła tej tematyki. Dowiedzieliśmy się jak te święta obchodzą w innych krajach świata. We Francji wnukowie zabierają babcie do kawiarni, gdzie serwowana jest "kawa dla babci" W USA  stworzono hymn dla dziadków, a kwiatami, którymi obdarowuje się rodziców naszych rodziców są niezapominajki.
       Do różnych piosenek nawiązujących do święta "Babci i Dziadka" tańczyliśmy różne układy taneczne np. twist. Musieliśmy ułożyć własny układ taneczny do jednej z piosenek.
       Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy upominki z gliny, które będziemy ozdabiać kolejnego dnia na lekcji i wręczymy je 21 i 22 stycznia.

Tekst i fot. Violetta Muzińska

BIP strona główna www.bip.gov.pl

21 Maja 2018
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta