UDZIAŁ W REGIONALNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie klas gimnazjalnych SP nr 6 wzięli udział w Regionalnym Konkursie  Języka Angielskiego,   organizowanym był przez  Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Pułtusku. Patronat nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Pułtusk.
       Konkurs składał się z 2 części. W części I - Praktyczna Znajomość Języka Angielskiego - wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły: Klaudia Nowak (2a), Julia Olszewska, Laura Górska, Olaf Chocholski (3e), Julia Smoleńska, Agata Wróblewska (2c) oraz Aleksandra Poczontek (2d). W tej część konkursu uczniowie mogli wykazać się  gramatyką, słownictwem oraz wiedzą dotyczącą świata przyrody oraz geografii Wielkiej Brytanii oraz Australii. Uczestnicy zgodnie przyznali, że poziom trudności pytań był wysoki. Z tym większą przyjemnością informujemy, że Klaudia Nowak zajęła 2 miejsce w tej części konkursu.
       Druga część - Prezentacje Artystyczne - miała na celu zaprezentowanie umiejętności językowych uczniów w bardziej widowiskowej formie. Zespół artystów w składzie: Julia Olszewska, Laura Górska (2e) oraz Gabriela Olszewska, Piotr Boniakowski i Dawid Jezierski (2a) zaprezentował  kilkuminutową, zabawną scenkę autorstwa Julii Olszewskiej 'How to get rid of your crush.'  Talent  artystów z SP 6  został doceniony i nagrodzony miejscem 2 w tej kategorii zmagań językowych.
       Wszyscy uczestnicy konkursu godnie reprezentowali Sp nr 6. Dziękujemy i gratulujemy laureatom!

Tekst i fot. E. Sylwia Talarowska

Dzisiaj jest: Niedziela
18 Listopada 2018
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Do końca roku zostało 44 dni.
Zodiak: Skorpion

mod_vvisit_counterDzisiaj1933