„ZACZAROWANA BAŚŃ” NA ŚWIETLICY

Zajęcia świetlicowe są różnorodne. W ostatnim dniu przed feriami, 12 stycznia, chętni uczniowie stworzyli baśń.
         Do zabawy zaproponowanej przez panią Bogumiłę Blantenberg włączyli się uczniowie klasy 3b – Bartek, Hubert, Łucja, Majka, Gabrysia, Marcel, Kasia i Kuba. Rysowali oni poszczególne elementy baśni, jednocześnie proponując, co, na temat narysowanego elementu, należy zapisać w tworzonej historii. Roli skryby podjął się Bartek Brudnicki.  W ten sposób powstała dynamiczna historia – nie tylko zapisana, ale i narysowana. Otrzymała ona tytuł „Zaczarowana baśń”. Efekty pracy zostały umieszczone na szkolnej gazetce – zanim jednak to nastąpiło twórcy, niczym średniowieczni specjaliści od przepisywania ksiąg ozdobili inicjałami i wzorami na marginesach spisany przez kolegę tekst.

Zapraszamy zatem do lektury:
„Zaczarowana baśń”
       Dawno, dawno temu w górach żył sobie król Karol, który przyjaźnił się z królową Karoliną.
       Władcę przeklęła klątwa z piekła. Później króla ogarnęła wielka złość i złapał za siekierę. Królowa Karolina bardzo się zmartwiła. Wtedy nadleciała czarownica Filomena. Nagle Filomena związała Królową Łańcuchami i zabrała do swojej wieży. W tym czasie do króla przyleciała wróżka Emma i dała mu eliksir dobroci, kłamiąc, że to eliksir złości, żeby go wypił. Władca pobiegł w góry do konia Kropka i szeroką drogą pogalopował do wieży. Pokonał most nad rzeką. Z mieczem ruszył na ratunek królowej, którą czarownica powiesiła nad garnkiem, żeby ją ugotować. . Odciął Karolinę od sznurka, złapał czarownicę i wrzucił ją do garnka.
       Król z królową pojechali na koniu do zamku. Wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie.”

Tekst i fot. Bogumiła Blantenberg

BIP strona główna www.bip.gov.pl

21 Maja 2018
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta