W JAKI SPOSÓB INTERNET MOŻE MI POMÓC?

Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Na całym świecie korzystają z niego 4 miliardy użytkowników, czego dowodem są badania przeprowadzone w 2016 roku. Czy Internet jest skarbnicą wiedzy? Jak pośród milionów stron odnaleźć informację, która nas interesuje?. Odpowiedzi na te pytania uczniowie Ib poszukiwali podczas kolejnej lekcji w ramach projektu Technologie z klasą.
       Podczas zajęć sprawdzali, co łączy tradycyjny przepis na ciasto z wyszukiwaniem wiadomości w Internecie, odkrywali  najkrótszą drogę do zdobycia informacji za pomocą Internetu i wykorzystywali ją podczas praktycznego zadania z użyciem komputera. Obejrzeli również film o Bezpieczeństwie w sieci, który uświadomił im ze nie wszystkie informacje , docierające do nas przez Internet są prawdziwe i bezpieczne.

Tekst: Katarzyna Kądziela, fot. Agnieszka Bocianiak

BIP strona główna www.bip.gov.pl

19 Lutego 2018
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Do końca roku zostało 316 dni.
Zodiak: Ryba