W JAKI SPOSÓB INTERNET MOŻE MI POMÓC?

Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Na całym świecie korzystają z niego 4 miliardy użytkowników, czego dowodem są badania przeprowadzone w 2016 roku. Czy Internet jest skarbnicą wiedzy? Jak pośród milionów stron odnaleźć informację, która nas interesuje?. Odpowiedzi na te pytania uczniowie Ib poszukiwali podczas kolejnej lekcji w ramach projektu Technologie z klasą.
       Podczas zajęć sprawdzali, co łączy tradycyjny przepis na ciasto z wyszukiwaniem wiadomości w Internecie, odkrywali  najkrótszą drogę do zdobycia informacji za pomocą Internetu i wykorzystywali ją podczas praktycznego zadania z użyciem komputera. Obejrzeli również film o Bezpieczeństwie w sieci, który uświadomił im ze nie wszystkie informacje , docierające do nas przez Internet są prawdziwe i bezpieczne.

Tekst: Katarzyna Kądziela, fot. Agnieszka Bocianiak

BIP strona główna www.bip.gov.pl

22 Sierpnia 2018
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało 132 dni.
Zodiak: Lew