PODRÓŻ DO NOWEJ ZELANDII

Uczniowie klasy I a w ramach projektu „Podróż dookoła świata” w dniu 6 lutego 2018 roku dotarli do Nowej Zelandii – nazywanej krajem kiwi. Mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi tego wyspiarskiego państwa. To tutaj znajduje się największa atrakcja – miasteczko hobbitów „Matamata” ze słynnego filmu „Władca pierścieni”, największy geotermalny cud świata „Wai – O – Tapu” – rezerwat, na którego terenie znajdują się niezwykłe kolorowe gejzery, czy najbardziej stroma ulica na świecie, która znajduje się w mieście Dunedin. Dzieci miały okazję usłyszeć o kulturze Maorysów, a także zatańczyć jeden z rytualnych tańców „Haka”. Dowiedziały się także, że teren Nowej Zelandii to żywy skansen zamieszkały przez wiele niespotykanych gdzie indziej gatunków flory i fauny. Szczególnie interesujące są tutaj ptaki, które niektóre ze względu na brak zagrożeń ze strony drapieżników nie rozwinęły w pełni skrzydeł i w efekcie żyją na ziemi. Najbardziej znanym jest zabawny ze względu na wygląd i zwyczaje kiwi. Ten nieoficjalny symbol narodowy dzieci wkomponowały w mozaikę. Piękne prace będą mogli podziwiać uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

Dzisiaj jest: Niedziela
18 Listopada 2018
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Do końca roku zostało 44 dni.
Zodiak: Skorpion