PRZEGLĄD POEZJI PATRIOTYCZNEJ

15 listopada uczniowie klas 0-3 spotkali się ze swoimi nauczycielami w holu szkoły, aby wziąć udział w Przeglądzie Poezji Patriotycznej. Przedstawiciele z poszczególnych klas zaprezentowali wiersze, które napisali samodzielnie lub z pomocą rodziców.  A oto bohaterzy naszego spotkania: Nadia Kołpaczyńska – 1a, Maciej Gajek – 1b, Maja Lamperta – 1b, Zofia Kałwa – 1c, Katarzyna Rudzińska – 1c, Jakub Mieszkowski – 1c, Wojciech Chmielewski – 1c, Hubert Kalinowski – 1c, Szymon Majewski – 1 c, Bartosz Rutkowski – 1c, Ewa Pszczółkowska – 2a, Adam Czapski – 2a i Natalia Dziubińska – 2b. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Po wysłuchaniu wszystkich wierszy jury zdecydowało, że Katarzyna Rudzińska z klasy 1c będzie reprezentowała uczniów naszej szkoły na Przeglądzie Poezji Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie – 28 listopada. Gratulujemy Kasi i trzymamy kciuki za kolejny etap konkursu.
       Jednak oprócz osób, które zaprezentowały nam swoje talenty są i tacy uczniowie, którzy w recytacji nie uczestniczyli, ale także są autorami wierszy. Należą do nich: Kacper Kałwa 1c, Alan Gąbiński 1c, Alicja Cieślińska 1c, Zofia Lewandowska 1c, Aleksandra Rzeczkowska kl „0”, Alicja Orysiak kl „0”, Wojciech Pszczółkowski 3a.
       Wszystkie dzieci z rąk pani dyrektor – Iwony Rogińskiej otrzymały tomniki wierszy, które są zbiorem wszystkich „dzieł” młodszych uczniów. Tomniki powstały przy pomocy studentów oraz pana Grzegorza Hoffmana. Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za piękną lekcję historii o naszej Ojczyźnie.

Tekst: Beata Szcześniak
Foto: Iwona Rogińska

Dzisiaj jest: Niedziela
16 Grudnia 2018
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec

mod_vvisit_counterOstatni miesiąc199690