DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś to symbol beztroskiego dzieciństwa, miłości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa.  Wywołuje uśmiech na twarzy wszystkich milusińskich. Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 roku. 26 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały urodziny pluszaków – dużych i małych, burych i kolorowych, jedynych i wyjątkowych. Wspólnie zaśpiewały 100 lat misiom, które darzą szczególnym sentymentem. Niektóre z nich są bohaterami bajek, powieści czy piosenek o czym przekonały się dzieci, oglądając krótkie filmy animowane z ich udziałem. Wysłuchały opowieści nauczyciela o niezwykłej przygodzie niedźwiadka. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych -Teodora Roosvelta, który wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie. To wydarzenie opisano w waszyngtońskiej prasie. Historia małego niedźwiadka zainspirowała producenta zabawek, który stworzył  pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear. Ta pluszowa maskotka mimo upływającego czasu nadal jest ulubioną zabawką milionów dzieci na całym świecie. Często towarzyszy również w życiu dorosłym. Jej obecność działa jak antidotum na trudny dzień. Jedno przelotne  spojrzenie na miłego pluszaka i wszystkie troski idą w cień.

Tekst   Hanna Kłosińska
Zdjęcia Marta Dusińska

Dzisiaj jest: Sobota
15 Grudnia 2018
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Krystiana, Nina, Walerian,
Waleriana, Wolimir

Do końca roku zostało 17 dni.
Zodiak: Strzelec

mod_vvisit_counterOstatni miesiąc199690