UCZESTNICZYMY W XVIII BIESIADZIE POETYCKIEJ

28 listopada uczniowie z naszej szkoły: Martyna Grabas, Weronika Lipka, Kornel Stopczyński i Katarzyna Rudzińska,  prezentowali swoją twórczość na  Biesiadzie Poetyckiej, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 4. Hasłem przewodnim tegorocznej Biesiady były słowa poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego: „Kto Cię, Polsko, będzie kochał, w sercu niósł?”. Oprócz naszych reprezentantów w XVIII Biesiadzie brali udział uczniowie ze wszystkich szkół ciechanowskich, Kraszewa i Szulmierza. Każdy z uczestników prezentował   w formie recytacji napisany samodzielnie wiersz o miłości do Ojczyzny. Prezentacje uczniów   z poszczególnych szkół były przeplatane występami recytatorsko – muzycznymi gospodarzy oraz prezentacjami multimedialnymi wypowiedzi archiwalnych pani Barbary Wachowicz. Dyrektor szkoły pani Barbara Kamińska podsumowując Biesiadę wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i upominki oraz  zaprosiła na słodki poczęstunek kończący to wzruszające spotkanie uczniów zainteresowanych poezją.