LEKCJA CIEPŁA

13 lutego 2019r. pracownicy  Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie po raz kolejny  przeprowadzili dla uczniów  klas pierwszych naszej szkoły  akcję edukacyjną pod hasłem ,,Lekcja ciepła". Celem akcji  jest kształtowanie postaw przyszłych użytkowników energii poprzez zachęcanie do poszanowania energii i dbałości o ochronę środowiska. Dostępne zasoby energii są bowiem  ograniczone, a rezerwy paliw kopalnych szybko topnieją, więc nauka umiejętnego korzystania z nich pozwoli wydajniej gospodarować naszą energią z jak najmniejszą szkodą dla środowiska naturalnego. Podczas nietypowej lekcji dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje  ciepło,  jak trafia do kaloryferów naszych mieszkań, jakie są główne czynniki wpływające na zanieczyszczenie powietrza, co to jest smog,  jak racjonalnie korzystać z ciepła, ciepłej wody  i jakie są walory korzystania z ciepła  systemowego dostarczanego przez miejską sieć ciepłowniczą.
       Ten trudny temat pomogła dzieciom zrozumieć bajka edukacyjna pt. ,,Czerwony Kapturek Misja Czarny Smog” odczytana podczas spotkania. Jest to dalszy ciąg  historii  Czerwonego Kapturka, który wraz z babcią i kotem Kluchą mieszka w mieście i korzysta z ciepła systemowego. Przygody Czerwonego Kapturka odbywają się chłodną, zimową porą. Czerwony Kapturek razem z kotem Kluchą tropią czarny smog, aby sprawdzić czym jest, skąd się wziął i co należy zrobić, aby się go pozbyć.
       Dzieci  aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec spotkania prowadzący zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Ciepło systemowe kontra niska emisja"  oraz wręczyli   każdemu dziecku w/w  książeczkę edukacyjną .
       Akcja edukacyjna „Lekcja ciepła" i konkurs plastyczny zyskały rekomendację Prezydenta Miasta Ciechanów oraz Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Ciechanowie.

Fot. Kazik Kosmala

mod_vvisit_counterDzisiaj1904