WYPRAWA KLASY 3A DO CHIN

19 lutego po feriach ponownie ruszyliśmy w wędrówkę po świecie. Tym razem do Chin.
       Na początek malowaliśmy akwarelami krajobraz Chin. Musieliśmy uwzględnić w pracach chiński styl malarski. czyli stonowaną kolorystykę i motyw drzewa.
       W drugiej części zajęć przypomnieliśmy sobie o roślinności, zwierzętach, kulturze Chin. W tym kraju na przełomie lutego i marca obchodzi się nowy rok. Rok 2019 jest według kalendarza chińskiego rokiem "świni"
       Kraj ten słynie z latawców, lampionów, uprawy ryżu, herbaty, zaś owocem symbolizującym Chiny jest kiwi. Obejrzeliśmy piękne zdjęcia: strojów chińskich , armii terakatowej, wielkiego muru, zakazanego miasta i tęczowych gór. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym kraju np. w Chinach wynaleziono papier, proch strzelniczy, kompas, drukarnie. Zmagaliśmy się w odbijaniu paletką piłeczki do ping-ponga, czy jedzeniu pałeczkami chrupek kukurydzianych.

mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu20398