OSADA W BISKUPINIE W OCZACH KLASY 5B

W styczniu i lutym uczniowie klasy 5B realizowali projekt historyczny pt.: „Osada w Biskupinie”. Ich zadaniem było samodzielne zdobycie informacji, a następnie przygotowanie w dowolnej formie prezentacji pokazującej, jak w czasach średniowiecza wyglądała osada w Biskupinie, jaka była jej rola i kto w niej mieszkał. Uczniowie pracowali w grupach planując samodzielnie pracę i rozdzielając zadania. Większość zespołów zdecydowała się na przygotowanie plakatów, niektórzy wykonali makiety. Ostatnim elementem zadania było omówienie wykonanej pracy przed publicznością złożoną z pozostałych uczniów klasy. Realizacja projektu ujawniła różnorodne umiejętności piątoklasistów – od predyspozycji plastycznych, technicznych, przez umiejętność selekcjonowania materiałów, zdolności przywódcze, a także te związane ze swobodnym i płynnym wypowiadaniem się. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem wykonali powierzone im zadania, końcowy efekt był źródłem satysfakcji i zadowolenia.

mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu20398