Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


KLIMATYCZNA KLASA

       Uczniowie klasy 2b rozpoczęli realizację projektu Uniwersytetu Dzieci „Klimatyczna klasa”. Uczestnicząc w cyklu lekcji, będą prowadzić obserwacje przyrodnicze, dowiedzą się, jak chronić środowisko i czym jest klimat. Na koniec ze zgromadzonych odpadów stworzą zupełnie nowe przedmioty.  Dwa zajęcia z cyklu już za nimi.
       Podczas pierwszych zajęć dzieci starały się odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej? . Dowiedziały się: Co to jest pogoda i klimat? Jaka jest różnica między klimatem a pogodą? Co to znaczy, że klimat się ociepla? Co to jest atmosfera? Co to jest dwutlenek węgla i jak wpływa na atmosferę?
       Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom dowiedziały się, że promienie słoneczne, docierające do Ziemi są zatrzymywane przez tzw. „gazy szklarniowe”, do których należy dwutlenek węgla. Zjawisko to nazywane efektem cieplarnianym powoduje ocieplenie klimatu na naszej planecie.
       Drugie zajęcia miały dostarczyć wiedzy na temat: Czy samochody ogrzewają miasta?  Uczniowie, biorąc udział w różnych doświadczeniach badali, jaki wpływ na temperaturę w mieście ma ruch samochodowy. Na własnej skórze doświadczyli wzrostu temperatury i symulowali proces powstawania smogu. Na zakończenia ocenili różne środki transportu, ich mocne i słabe strony i ustalili, które z nich są najkorzystniejsze dla klimatu.

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj654
mod_vvisit_counterWczoraj822
mod_vvisit_counterW tym tygodniu654
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu11403
mod_vvisit_counterW tym miesiącu17451
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc44227
mod_vvisit_counterWszystkie4489319

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl