PODRÓŻ SZÓSTOKLASISTÓW DO PRL-U

Uczniowie klasy 6 w marcu zrealizowali projekt edukacyjny, którego celem było przybliżenie wiedzy na temat życia w komunistycznej Polsce. Szóstoklasiści opracowali projekt w grupach, najpierw planując pracę, a potem realizując ją wg planu i założeń, które sami stworzyli. W ten sposób powstały lapbooki oraz bardzo nowoczesne prezentacje na wieszakach do ubrań. Uczestnicy projektu w ten sposób mieli szansę doskonalić umiejętność doboru informacji, ich selekcjonowania oraz organizowania i planowania pracy. Ważnym aspektem było także dokonanie publicznej prezentacji i omówienie efektów pracy. Wytwory szóstoklasistów obecnie można podziwiać w gablotach na parterze.