PROJEKT „PROWADZĘ LEKCJĘ”

W klasie II a uczniowie są zachęcani do włączenia się w klasowy projekt „Prowadzę lekcję”. Pierwszymi którzy odpowiedzieli na ten pomysł byli Jakub Przewódzki i Ewa Pszczółkowska.
        Kuba poprowadził już trzecią lekcję z serii mini piłka nożna. W związku z tym, że Kuba trenuje poza szkołą piłkę nożną, to zasady i reguły zna jak nikt inny z klasy. Bez chwili zawahania podjął się przeprowadzenia zajęć na ten temat. Do szkoły przyniósł własne piłki do gry w nogę i mini bramkę. Opracował plan zajęć, tak by wypełnić nim całą godzinę lekcyjną. Kuba to urodzony nauczyciel. Dzieci pod jego czujnym okiem uczyły się podawać piłkę, prowadzić ją slalomem między pachołkami. Rozegrały też krótki mecz.
        Zainspirowana odwagą Kuby -  Ewa Pszczółkowska podjęła się poprowadzić zajęcia z programowania. Ewa przygotowała dla wszystkich dzieci karty do programowania. Wyjaśniła zasady ich wypełniania, czuwała nad prawidłowym ich uzupełnianiem, korygowała błędy. Choć może początki nie były łatwe, to satysfakcja była ogromna.
         Teraz czekamy na kolejne zgłoszenia uczniów klasy II a.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu20398