W  SZACHOWEJ KRAINIE    [wideo]

Szachy to niezwykła gra, która w fantastyczny sposób uczy logicznego myślenia, przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość, a przez to  wspomaga rozwój intelektualny, emocjonalny oraz społeczny dzieci. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas Ib i IIb mają możliwość brania udziału w zajęciach szachowych. Forma prowadzenia zajęć  jest dostosowana do wieku dzieci  i ma charakter zabawowy. W pierwszym semestrze uczniowie  poznali mieszkańców Szachowej Krainy . Wprowadzaniu poszczególnych bierek towarzyszyła opowieść o Szachowym Królestwie. Aby łatwiej zapamiętać ruchy figur dzieci uczyły się krótkich rymowanek, grały w mini- gry ( „Znikające bierki”, „Łowca łakoci”, „Szachowy bazar”).  Semestr II to nauka podstaw taktyki szachowej. Dzieci uczą się zasad szachowego „fair play” oraz zasad rozpoczynania szachowego pojedynku. Rozgrywają też pierwsze mini – partie szachowe. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach.

mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu20398