PIERWSZOKLASIŚCI W PWSZ W CIECHANOWIE

25 marca uczniowie klasy 1 c wraz z nauczycielkami p. Beatą Bonisławską i p. Beatą Szcześniak udali się z wizytą do PWSZ w Ciechanowie. Inicjatorem spotkania był pan doc. dr inż. Robert Rudziński – prywatnie tata naszej uczennicy Kasi Rudzińskiej. Dzieci  pod opieką pani dr inż. Anny Sikorskiej miały okazję przeprowadzić kilka eksperymentów chemicznych w prawdziwym laboratorium. Wykonały takie eksperymenty, jak: „Chemiczne jojo”, „Ogród chemiczny”, „Malowanie po mleku”, „Balon, który nadmuchuje się bez naszego udziału, „Tęczowa kapusta – badanie kwasowości” czy „Wulkan”. To właśnie ostatnie doświadczenie wzbudziło wśród dzieci najwięcej emocji. Wszystkie eksperymenty zostały dokładnie omówione przez panią Annę oraz pana Roberta.
        Po zakończonym pobycie w laboratorium uczniowie przeszli do jednej z sal, w której znajdują się różne maszyny oraz ubrania niezbędne do spawania. Wszyscy mali uczestnicy na zakończenie otrzymali balony oraz inne pamiątki. Również zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy do fotorelacji.