ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do obchodów tego święta, wyrażając w ten sposób swoje zrozumienie i poparcie dla osób z autyzmem. Obchody były doskonałym pretekstem do zapoznania uczniów ze zjawiskiem autyzmu, pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania w codziennym życiu osób autystycznych. Pomogły w tym wybrane filmiki, które uczniowie obejrzeli wraz z nauczycielami. Cała społeczność szkolna przyszła ubrana w tym dniu na niebiesko. W drzwiach szkoły każdy wchodzący został obdarowany niebieskim serduszkiem. W holu szkoły czekał słodki poczęstunek, przy którym rozmieszczone były tematyczne hasła, skłaniające do refleksji nad odmiennością każdego człowieka. O godzinie 11.00 na boiskach przy obydwu budynkach naszej szkoły, uczniowie wypuścili w niebo niebieskie balony. Motywem przewodnim tego dnia było przesłanie ,,Zaświeć się na niebiesko. Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za pomoc w zorganizowaniu obchodów. Pamiętajmy: „Inny nie znaczy gorszy”.

Tekst: Rita Tarczyńska