WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniu 10 maja 2019 roku klasy: II a, II b i III a udały się na wspólną wycieczkę do jednego z najstarszych miast Polski – Torunia. Mimo padającego deszczu w Ciechanowie i lęku czy będzie ładna pogoda, okazało się, że Toruń przywitał nas pięknym słońcem.
        Na początku klasy zwiedzały wraz z przewodnikiem najpiękniejsze miejsca Starówki Torunia. Dzieci zobaczyły Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę – dom, który ma odchylenie od pionu 146 cm. Przy Krzywej Wieży dzieci przechodziły test, czy są prawdomówne. Tutaj też poznały legendę, na podstawie której powstała nazwa miasta. Potem zobaczyły fragmenty muru obronnego, ruiny zamku krzyżackiego, zobaczyły dom, w którym urodził się i  wychowywał Mikołaj Kopernik, jego pomnik w centrum Starówki, kościół, w którym został ochrzczony – Kościół św. Janów - Jana Ewangelisty i Jana Chrzciciela oraz pomnik flisaka.
        Po zwiedzaniu Starówki dzieci odwiedziły Piekarnię Mistrza Bogumiła, gdzie mogły własnoręcznie przygotować i upiec pierniki.  Potem po posiłku w Mc Donalds był czas na zakup pierników i pamiątek. Ostatnim punktem programu był Dom Legend Toruńskich. Tutaj dzieci miały możliwość uczestniczenia w interaktywnym spektaklu – doświadczały przygód w sceneriach średniowiecznego Torunia.
        Pełne wrażeń, zadowolone i nieco zmęczone trudami całego dnia dzieci wróciły do Ciechanowa.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu20398