Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

WYCIECZKA DO TORUNIA

        W dniu 10 maja 2019 roku klasy: II a, II b i III a udały się na wspólną wycieczkę do jednego z najstarszych miast Polski – Torunia. Mimo padającego deszczu w Ciechanowie i lęku czy będzie ładna pogoda, okazało się, że Toruń przywitał nas pięknym słońcem.
        Na początku klasy zwiedzały wraz z przewodnikiem najpiękniejsze miejsca Starówki Torunia. Dzieci zobaczyły Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę – dom, który ma odchylenie od pionu 146 cm. Przy Krzywej Wieży dzieci przechodziły test, czy są prawdomówne. Tutaj też poznały legendę, na podstawie której powstała nazwa miasta. Potem zobaczyły fragmenty muru obronnego, ruiny zamku krzyżackiego, zobaczyły dom, w którym urodził się i  wychowywał Mikołaj Kopernik, jego pomnik w centrum Starówki, kościół, w którym został ochrzczony – Kościół św. Janów - Jana Ewangelisty i Jana Chrzciciela oraz pomnik flisaka.
        Po zwiedzaniu Starówki dzieci odwiedziły Piekarnię Mistrza Bogumiła, gdzie mogły własnoręcznie przygotować i upiec pierniki.  Potem po posiłku w Mc Donalds był czas na zakup pierników i pamiątek. Ostatnim punktem programu był Dom Legend Toruńskich. Tutaj dzieci miały możliwość uczestniczenia w interaktywnym spektaklu – doświadczały przygód w sceneriach średniowiecznego Torunia.
        Pełne wrażeń, zadowolone i nieco zmęczone trudami całego dnia dzieci wróciły do Ciechanowa.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa Nr 6

06-400 Ciechanów

ul. 17 Stycznia 17

tel. 23 672 46 71

ul. Wiklinowa 4

tel. 23 673 63 90

e-mail: s6p@poczta.onet.pl
LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj983
mod_vvisit_counterWczoraj2647
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13718
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu16511
mod_vvisit_counterW tym miesiącu46845
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc78461
mod_vvisit_counterWszystkie4760161

Zaloguj się: logowanie

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ciechanowie - Copyright © 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone, powered by Ciechanow24
WebAdmin: gh44@wp.pl