DZIEŃ PATRONKI GIMNAZJUM

21 maja 2019 roku obchodziliśmy Dzień Patronki gimnazjum, Marii Konopnickiej. Pamięć o poetce uczciliśmy, składając kwiaty pod pomnikiem w parku Jej imienia oraz pod popiersiem przy ul. 17 Stycznia 17.
       Oprócz tego w holu szkoły został umieszczony portret pisarki. Uczniowie uczęszczający do najstarszych klas pełnili przy nim warty. Gimnazjaliści przekazali również młodszym koleżankom i kolegom informacje o życiu Konopnickiej, jej związkach z Ciechanowem oraz o twórczości, szczególnie dla dzieci.
       W obchody Dnia Patronki zaangażowali się: Agata Wróblewska, Julia Chmielewska, Julia Smoleńska, Julia Zaręba, Dawid Jezierski, Aleksandra Orlińska, Maja Szczepańska, Katarzyna Długołęcka, Piotr Janowski, Oliwia Brakowiecka, Mateusz Garnowski, Oliwia Pigut, Zuzanna Drzewiecka, Zuzanna Chrzanowska, Weronika Balicka, Dominik Mierzejewski, Igor Ostaszewski, Patrycja Królicka, Aleksandra Poczontek, Julia Woźniak, Natalia Grzędzielewska.
Tekst: Agata Wróblewska, Julia Chmielewska

Zdjęcia: Grzegorz Hoffman