DZIEŃ DZIECKA W KLASIE II A

W dniu 31 maja 2019 roku uczniowie klasy II a w nietypowy sposób spędziły czas w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wychowawca klasy – p. Izabela Dobrzyniecka – przygotowała dzieciom podchody. To stara, ale rzadko organizowana zabawa. Dzieci nie mogły się jej doczekać. Z samego rana uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: jedna, która uciekała, druga, która goniła pierwszą grupę. Podczas zabawy uczniowie drugiej grupy musieli uważnie śledzić trasę. Szukali strzałek wskazujących kierunek poruszania się uciekającej grupy oraz zadań specjalnych. Pierwsza grupa przygotowała drugiej trzy zadania: w pierwszym zadaniu uczniowie musieli odgadnąć nazwy ukrytych zwierząt, w drugim wykonać zadanie gimnastyczne, w trzecim wykonać zagadki matematyczne. Dwa zadania udało się grupie goniącej znaleźć i wykonać. Niestety dzieci nie znalazły trzeciego zadania. Finał zabawy znalazł się na szczycie Farskiej Góry. Dzieci musiały wspiąć się po stromej i śliskiej ścieżce. Obydwie grupy były szczęśliwe i zadowolone. Dzieci już dopytywały, kiedy będą mogły zorganizować podchody następny raz.
Na zakończenie trudów zabawy wszyscy udali się do lodziarni, gdzie zjedli pyszne lody.

Zdjęcia i tekst: Izabela Dobrzyniecka