MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY KUBUŚ PUCHATEK

W dniu 14 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ciechanowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Kubuś Puchatek”. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas drugich i sprawdzał m. in. znajomość przeczytanej lektury szkolnej pt. „Kubuś Puchatek” A. A. Milne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II a: Julia Garnowska i Jakub Michalski.
       Uczniowie musieli oprócz wiedzy na temat przeczytanej książki wykazać się uważnym słuchaniem fragmentu bajki i wypełnieniem właściwych odpowiedzi do tej bajki. Wyjątkowym zadaniem było ułożenie rymowanki i zaprezentowanie jej przez jury konkursu. Komisja oceniała również stanowisko, przy którym pracowali uczniowie. Nasi uczniowie mieli wykonaną beczułkę miodu, drzewo ze Stumilowego Lasu oraz księgę imitującą książkę. Nasi młodzi zawodnicy wykazali się dobrą znajomością książki i zajęli w tej rywalizacji III miejsce. Gratulujemy.

Tekst: Izabela Dobrzyniecka
Zdjęcia: Katarzyna Wnęt