PROJEKT „ZWIERZĘ EGZOTYCZNE”

W dniu 3 czerwca 2019 roku uczniowie klasy II a sfinalizowali projekt ph. „Zwierzę egzotyczne”. Trzy tygodnie wcześniej uczniowie dobrali się do pracy w grupach – każda po sześć osób. Już pierwszego dnia dzieci pięknie podzieliły się rolami: jedni mieli wydrukować zdjęcia zwierząt, inni przygotować pisemne lub wydrukowane na ich temat informacje, inni podjęli się wykonania np. samodzielnych rysunków czy przyniesienia na następne spotkanie niezbędnych materiałów.
        Podczas drugiego spotkania miło było popatrzeć na zaangażowanie uczniów. Najbardziej zorganizowana była grupa dziewczynek. Szybko i sprawnie wykonały swoją pracę. Chłopcom szło na początku nieco trudniej, ale i oni pięknie sprostali trudnemu zadaniu. Od razu też widać było, jak dzieci samodzielnie spośród własnego grona wybrały liderów: Julię Garnowską, Jakuba Przewódzkiego, Adama Czapskiego.
        3 czerwca wszystkie grupy zaprezentowały na forum klasy efekty swojej pracy. Pojawiły się plakaty, ciekawostki na temat życia i zwyczajów zwierząt. I chociaż widać było małe niedociągnięcia w pracy dzieci, to zdobyły one kolejne ciekawe doświadczenie.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka