BEZPIECZNE WAKACJE

W dniu 7 czerwca 2019 roku naszą szkołę odwiedzili pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie – podkom. – p. Ewa Olba oraz st. asp. – p. Piotr Pikus. Ich celem było przeprowadzenie pogadanki dla uczniów klas I – III na temat form bezpiecznego spędzania wakacji. W trakcie spotkania pokazali fragment filmu pt. „Za niebieskimi drzwiami”, podczas którego dzieci zobaczyły 11 – letniego chłopca wybierającego się na wakacje ze swoją mamą. Dzięki temu filmowemu zwiastunowi uczniowie zrozumieli m. in. jak ważne jest prawidłowe zapięcie w samochodzie pasów, odpowiednie zabezpieczenie bagażu oraz to, że nieodpowiednia rozmowa w samochodzie może rozpraszać kierowcę pojazdu, co z kolei może prowadzić do przykrych w skutkach konsekwencji. W trakcie projekcji filmu dzieciom towarzyszyło ogromne zainteresowanie i napięcie. Po nim był jeszcze czas, podczas którego pracownicy policji tłumaczyli, jak powinni zachowywać się latem m. in. nad wodą. Dzieci miały też okazję zadać policjantom ważne dla nich pytania i uzyskać na nie odpowiedzi.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dobrzyniecka