KLASA 7B NA WYCIECZCE

W poniedziałek, 17 czerwca klasa 7B pojechała na wycieczkę będącą podsumowaniem mijającego roku szkolnego. Była to kolejna okazja do nauki współpracy i integracji zespołu. Do grupy dołączyły dwie uczennice z klasy 5B. Uczestnicy odwiedzili, znajdujący się w oddalonych około 40 kilometrów od Ciechanowa, Prusinowicach Park Edukacji i Rozrywki "Szturmówka". Tu, pod okiem gospodarzy obiektu, przez ponad 4 godziny uczestniczyli w wielu zabawach o charakterze sprawnościowym i edukacyjnym. Były to pokoje zagadek związane tematycznie z II wojną światowa i historyczna gra terenowa "Śladami Roja". Tu emocji dostarczyły przygotowane szyfry, łamigłówki, konieczność samodzielnego podejmowania decyzji. Umiejętności współpracy, wzajemnej komunikacji były bardzo potrzebne podczas gry Laser Tag oraz toru przeszkód  obejmującego slalom w alko-goglach, spychanie przeciwnika z podestu miękka maczugą, narty, gąsienica, chodzenie po linie. Dużo radości dostarczyła również konkurencja polegająca na wlewaniu wody do dziurawej rury, aby unieść znajdująca się wewnątrz piłeczkę - udało się to tylko wtedy, gdy wszyscy słuchali się i zgodnie zasłaniali dziury. Na koniec odbyło się ognisko, podczas którego upieczono i zjedzono kiełbaski, a chętni mogli spróbować swoich sił w obsłudze armaty. Wszystkim przygodom towarzyszyły panie Olga Przewódzka, Bogumiła Blantenberg  a także mamy Leny oraz Wiktorii i Weroniki.